Setup Menus in Admin Panel

با ما در تماس باشید:
09196877300
   

امروز بدلیل سهولت در اجراء و هزینه نسبتاً کمتر اجراء سازه های بتنی نسبت به سازه های فلزی و نیز عدم نیاز به تأمین هزینه مالی سنگین اولیه به هنگام شروع کار اکثر کارفرمایان و سازندگان ساختمان ترجیح می دهند که پروژه های ساختمانی ( مقاوم سازی ساختمان ) و عمرانی خویش را به صورت بتن آرمه اجراء نموده و کندی در پیشرفت اینگونه پروژه ها را نسبت به بهاء بالای اجراء سازه های فولادی در نظر نگیرند.

یکی از معایب اجراء سازه های بتنی صرف نیروی کار جهت تهیه بتن در کارگاه و عدم ساخت قطعات در کارخانه و جلوگیری از نیروی انسانی در فرآیند ساخت قطعات می باشد. بطور مثال در پروژه های فولادی قسمت اعظم فرآیند ساخت اسکلت در کارخانه توسط دستگاه صورت گرفته و فقط مراحل مونتاژ و نصب نهایی قطعات در کارگاه توسط نیروی انسانی صورت می گیرد که مرحله مونتاژ می تواند جوشکاری و یا بتن پیچ و مهره اتصالات باشد.

اما در سازه های بتنی غیر از مرحله تولید میلگردهای مورد نیاز در بتن که در کارخانجات ذوب آهن ساخته می شوند دیگر مراحل ساخت المانهای سازه ای مانند فونداسیون ، تیرها ، ستونها و دیوارهای برشی همگی توسط نیروی انسانی و عوامل موجود در کارگاه اجراء می گردد. در نتیجه امکان ایجاد خطا در کار، پایین بودن کیفیت اجراء و عدم ساخت بتن مناسب و عمل آوری و کیورینگ آن میتواند مشکلات و مسائل متعددی را در سازه ایجاد کرد و باعث روی آوردن عوامل اجرایی کارفرما به مقاوم سازی سازه های بتنی گردد.

بنابراین مقاوم سازی سازه های بتنی بدلیل وجود عوامل انسانی در فرآیند ساخت به مراتب بیشتر از مقاوم سازی سازه های فولادی می باشد. مقاوم سازی سازه های بتنی می تواند شامل یک یا چند بخش ازسازه گردد و متناسب با اینکه ضعف در سازه در چه قسمتهایی می باشد می توان نسبت به تصمیم گیری در خصوص روش مقاوم سازی بتنی اقدام نمود.

1- آسیب پذیری و آسیب دیدگی ۲- ترمیم، بهسازی، مرمت، مقاوم سازی، تخریب و نوسازی، بازسازی ۳- روند ترمیم ۴- روند بهسازی ۵- منحنی ظرفیت ۶- منحنی سرویس عملکرد و ایمنی ۷- اشکالات متداول سازه های بتنی ۸- روش های ترمیم و بهسازی سازه های بتنی ۹- ارائه نمونه پروژه ۱ ۱۰- ارائه نمونه پروژه ۱ ۱۱- ارائه نمونه پروژه ۲ ۱۲- ارائه نمونه پروژه ۳ ۱۳- ارائه نمونه پروژه ۴

مدیران و کارشناسان فنی دستگاه های اجرائی، دانشجویان و مهندسین عمران

دکتر افشین محمدی دکتری عمران دانشگاه صنعتی شریف

روزهای شنبه و یکشنبه،۲۴ و ۲۵ آذر ، از ساعت ۸/۳۰ الی ۱۲/۳۰

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران میرداماد، خیابان شهید دستگردی، خیابان نفت شمالی، نبش خیابان دوازدهم، پلاک ۳۲

Course Reviews

نامعلوم

ratings
 • 5 stars0
 • 4 stars0
 • 3 stars0
 • 2 stars0
 • 1 stars0

No Reviews found for this course.

شرکت در دوره12 ظرفیت باقیمانده
 • 200,000 تومان 180,000 تومان
 • 8 ساعت
 • 12 ظرفیت
9 دانشجو ثبت نام کرد

   

   

   

  ما به ایرانی آباد می اندیشیم

  ارتباط با ما

  دفتر مرکزی: میرداماد، میدان محسنی، خیابان شاه نظری، نبش کوچۀ دوم، برج ناهید، طبقۀ ۱۲ واحد ۲

  تلفکس:۲۲۹۰۷۳۰۵-۰۲۱

  پست الکترونیک: info@arsisgroup.ir

  top
  تمامی حقوق برای ArsisGroup محفوظ است. توسعه و پشتیبانی: ا.قاسمیان
  X